O SPOLEČNOSTI VAFO

Vafo Praha, s.r.o. je česká rodinná firma, která byla založena v roce 1994 v Chrášťanech u Prahy. Hlavním předmětem podnikání zůstává od počátku výroba a distribuce krmiv pro domácí mazlíčky. Během 25 let podnikání se stala přední značkou v oblasti pet food, produkty vyváží do téměř 70 zemí. V současné době je společnost Vafo evropským inovativním leaderem v oblasti prémiových krmiv pro mazlíčky.

Pilíře společnosti

  • Společnost Vafo Praha je moderní, flexibilní a dynamická firma, která si zakládá na rodinných kořenech a osobním přístupu.
  • Neustále se přizpůsobuje moderním trendům, které aplikuje v praxi.
  • Hlavní filozofií společnosti je: „Děláme s láskou krmiva pro domácí mazlíčky, abychom jim poskytli tu nejlepší možnou péči.“
  • Přátelský a otevřený přístup k širokému okolí.
  • Základním know-how je dlouholetá praxe v oblasti výživy psů a koček.
  • Profesionálové, zodpovídající za vysokou kvalitu krmiv, jsou chovateli a milovníky zvířat.

Náš příběh

Historie společnosti Vafo se začala psát v roce 1994, kdy dva společníci založili v Chrášťanech u Prahy závod na výrobu krmiva pro domácí mazlíčky. Tato lokalita se nacházela dostatečně daleko od centra hlavního města i jeho okrajových částí a zároveň byla logisticky dostupná a s rozvinutou infrastrukturou, což bylo pro výrobní závod nezbytné. Od počátku podnikání se firma soustředila na vývoj, výrobu a distribuci kvalitních krmiv pro domácí mazlíčky a byla jedním z prvních výrobců v oboru na tehdejším porevolučním českém trhu. Krmiva Vafo se stala v České republice velice oblíbenými. Společnost se začala rozrůstat a exportovala své produkty do zahraničí.

V roce 2000, na veletrhu Propet, představilo Vafo prémiovou řadu krmiv pro psy. Tu si zákazníci rychle oblíbili díky použité receptuře a kvalitním surovinám a do dnešního dne zůstává nejoblíbenějším krmivem pro psy v kategoriích premium a superpremium. Účast společnosti Vafo na jednom z největších mezinárodních veletrhů InterZoo v roce 2002 potvrdila úspěch značky a otevřela jí dveře na další zahraniční trhy. Už o dva roky později Vafo exportovala krmiva do sedmnácti zemí světa.

Do portfolia postupně přibývaly další produkty superprémiové kvality, především pro psy a kočky, v roce 2009 Vafo uvedlo na trh také krmiva pro hlodavce. Od roku 2010 vystupuje společnost s novým designem a novým logem, které ji reprezentuje dodnes.

Vafo i nadále pokračovalo v investicích do vývoje produktů. Oblíbenou novinkou se stala krmiva bez obilovin, jejichž základ tvoří kombinace lososa a brambor. Další velký krok znamenal počátek vlastní výroby mokrých krmiv v Chotovinách u Tábora, kde Vafo v roce 2018 otevřelo moderní výrobní závod. V tomtéž roce začala společnost rozšiřovat působení na zahraničních trzích pomocí akvizic. K VAFO holdingu se připojil německý výrobce a distributor krmiv Allco a také jedna z předních firem v oboru pet food ve Skandinávii, Prima Pet Premium Oy.

 

Dnes má Vafo přes 300 zaměstnanců a je rodinnou firmou s více než 25 lety zkušeností s vývojem, produkcí a distribucí nejkvalitnějších krmiv pro domácí zvířata. Jejím produktům věří zákazníci v sedmdesáti zemích světa a k lídrům patří i na tak významných trzích, jako je Německo či Skandinávie. Přestože patří k nejlepším v oboru, stále ctí původní filozofii svého podnikání, která zní: „S láskou vyvíjíme, vyrábíme a distribuujeme krmiva pro domácí mazlíčky, abychom jim poskytli tu nejlepší možnou péči.“